جوانسازی با میکرونیدلینگ


جوانسازی با میکرونیدلینگ

جوانسازی با میکرونیدلینگ از روش های تقریباً جدید و البته بسیار مؤثر است که به کمک آن می توان هم بیماری ها و برخی عوارض پوستی را به خوبی درمان و محو کرد و هم به خوبی قادر خواهد بود پوستی شاداب و جوان را مجدداً احیا نماید.

 

 

جوانسازی با میکرونیدلینگ

 

در این روش بسیار پیشرفته و کاملاً جدید پزشکی، با استفاده از دستگاهی که مجهز به هزاران سوزن ریز در سر آن است سوراخ های بسیار زیاد و میکرو کانال بر روی اپیدرم (لایۀ بالایی پوست) و درم (لایۀ دوم پوست) ایجاد می کنند و با این کار، افزایش انتشار تولید کلاژن و الاستین در پوست به خوبی و به سرعت اتفاق می افتد. همین فرایند می تواند به بازسازی پوست و عوارض متعدد آن کمک کند.

همچنین با این شیوۀ جدید درمانی، کراتینوسیت ها نیز به سرعت و در تعداد زیاد به لایۀ سطحی پوست یعنی اپیدرم خواهند رفت و همین تجمع و تکثیر فراوان کراتینوسیت ها سبب افزایش ضخامت اپیدرم و در نتیجه بهبودی و جوانسازی می شود. جوانسازی با میکرونیدلینگ به این شکل بسیار مفید و کاربردی ست.

برای جوانسازی با میکرونیدلینگ می توان با مراجعه به پزشک متخصص و مطرح کردن درخواست خود، قسمت مورد نظر از بدن را در یک یا چند جلسه کوتاه به خوبی جوانسازی کرد. برای جوانسازی با میکرونیدلینگ می توان هم به صورت سطحی و هم به صورت عمقی اقدام به جوانسازی کرد.

برای جوانسازی سطحی پوست، با استفاده از سوزن های متعدد و مکرر که توسط دستگاه یا غلتکی کوچک فقط روس سطح پوست حرکت داده می شود و سوراخ هایی متعدد ایجاد می کند، اپیدرم به عنوان بالاترین سطح پوست ترمیم و جوانسازی خواهد شد.

برای جوانسازی با میکرونیدلینگ به صورت عمقی در پوست، از غلتک یا دستگاهی دیگر که سوزن ها را تا عمق بیشتری از پوست نفوذ می دهد و لایۀ دوم یا «درم» را سوراخ سوراخ می کند استفاده می شود.

 

مزایای جوانسازی با میکرونیدلینگ

• دوره نقاهت بسیار کوتاه
• قابل استفاده برای هر نوع پوستی با هر ساختاری
• بیشتر شدن ضخامت و قطر اپیدرم
• کاهش و کم شدن ریسک PIH
• بهبودی سریع کانال ها و سوراخ های ریزی که بر روی پوست ایجاد شده
بهبودی و افزایش فاکتورهای رشد الاستین و کلاژن در پوست

 

 

دکتر حامد منادی

متخصص پوست و مو

جوانسازی پوستمقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *