رفع موهای زائد با لیزر

رفع موهای زائد با لیزر

رفع موهای زائد با لیزر : موهای زائد یا ناخواسته به موهایی می گویند که در قسمت هایی از بدن ایجاد می گردد که غیر معمول بوده و رنگ تیره آن ها نیز این رشد غیر طبیعی را مشهودتر می سازد. موهای زائد معمولاً در قسمت هایی نظیر لب فوقانی، نواحی دو طرف صورت، چانه، فرورفتگی ناحیه کمر و از ناف به پایین رشد می کند. با استفاده از لیزر موهای زائد می توان این مشکل را برطرف نمود.

رفع موهای زائد با لیزر دکتر حامد منادیریشه هر مو رنگدانه ای به اسم ملانین دارد که در فرایند رشد مو، به مرور این رنگدانه فعال شده و همه بدنه یک مو را تیره و به رنگهای قهوه ای، سیاه، بلوند و … در می آورد.

مکانیسم اثرگذاری لیزر درمانی، بر از بین بردن رنگدانه یا ملانین موجود در ریشه مو استوار است.

در اين شیوه از طریق ليزر، فوليكول موهای زائد كاملا تخريب می گردد و رشد موهای زائد در آن قسمت متوقف می شود. رفع موهای زائد با لیزر در چند مرحله و طی چند هفته انجام خواهد شد. در اکثر موارد نتیجه حاصل از اين روش، دائمی و موفقيت‌آميز است. ليزر، جديدترين و آخرين راه برای از بین بردن موهای زائد می باشد. اما در هر صورت می بایست انتظار شما از اين شیوه درمانی واقع‌ گرايانه و معقول باشد.

هم اکنون، هيچ روش قطعی برای درمان دائمی و كامل موهای زائد وجود ندارد اما در بين تمامی شیوه ها، ليزر دائمی تر و مؤثرتر است. لازم به ذکر است که اين حرف به آن مفهوم نيست كه تمامی موها با ليزر موهای زائد به طور دائمی نابود می شوند. در هر صورت، حتی اگر بعد از ليزر، موها به طور مجدد رشد كنند، اولاً به تعداد كم رشد می كنند و ثانیاً در بیشتر موارد اين موها نرم و كركی هستند. متخصصان معتقدند هر چقدر موهای زائد بیمار تيره‌ تر و پوستش روشن تر باشد، اثر بخشی ليزر بيشتر خواهد بود. ‌

این موارد را پیش از لیزر درمانی به پزشک خود اطلاع دهید:

  • در صورتیکه سابقه تبخال يا عفونت ‌های مکرر پوستی در ناحیه مورد نظر داريد، لازم است پزشکتان را در جریان قرار دهید.
  • در صورتی که دارويی را به طور مرتب مصرف می ‌كنيد، حتی اگر آن دارو قرص سردرد يا قرص پیشگیری از بارداری باشد، لازم است به پزشكتان اطلاع دهید.
  • هر گونه حساسيت ‌های احتمالی و بيماری پوستی يا غيرپوستی كه در گذشته دچار آن شده اید يا در حال حاضر به آن مبتلا و تحت درمان هستيد، می بایست به پزشک خود اطلاع دهيد.

پزشک باید تمامی آزمايشات غير هورمونی و هورمونی ‌تان را ببيند. قبل رفع موهای زائد با لیزر ، مشکلات هورمونی شما می بایست بررسی و درمان شود.

 

دکتر حامد منادی

متخصص پوست و مو

لیزر موهای زائدمقالات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *