لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر موهای زائد بیکینی

با لیزر موهای زائد بیکینی می توان به سادگی موها و نواحی تیره زیر پوست این ناحیه را رفع نمود. لیزر موهای زائد بیکینی موجب می شود پوست قسمت ژنیتال شما بعد از طی جلسه های لیزر پوستی نرم و لطیف و رنگی روشن پیدا کند. بعد از لیزر موهای زائد بیکینی نیازی به وکس کردن و استفاده از موم، تیغ و دستگاه اپیلیدی نخواهد بود.

عوارض لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر درمانی یک شیوه غیر تهاجمی و ایمن می باشد و فواید بسیاری به همراه دارد. اما امکان دارد در حین انجام آن و بعد از آن برای پوست مشکلاتی مانند تورم فولیکول های مو، تحریک، سوزش و سرخی پوست ایجاد شود. البته تمامی این مشکلات طی مدت زمان کوتاهی برطرف خواهد شد.

اقدامات پیش از انجام لیزر

پیش از انجام لیزر لازم است اقداماتی روی پوست خود انجام دهید که در ذیل به آنها اشاره شده است:

  • در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنید پیش از انجام لیزر درمانی لازم است با پزشک خود مشورت نمایید.
  • از برنزه کردن پوست پرهیز نمایید؛ چرا که برنزه کردن پوست با لیزر هیچ سازگاری نداشته و باعث تغییر رنگ پوست خواهد شد.
  • قبل از لیزر کردن نباید پوست تحریک شود و جای زخم روی پوست وجود داشته باشد.
  • پیش از انجام لیزر به هیچ عنوان اپیلاسیون انجام ندهید؛ چرا که موها از ریشه کنده می شود و لیزر نمی تواند اثری روی آن داشته باشد و مجدداً این موها شروع به رشد می کنند. لذا اگر پیش از انجام لیزر قصد اصلاح داشتید می توانید از کرم های موبر و یا تیغ جهت از بین بردن موهای زائد خود استفاده نمایید.

هزینه لیزر موهای زائد در قسمت بیکینی

هزینه لیزر موهای زائد بیکینی به طور کلی به چندین عامل بستگی دارد که این عامل عبارتند از: وسعت ناحیه تحت درمان، ضخامت موهای زائد، تعداد جلسات لازم جهت لیزر درمانی، پزشکی که برای شما لیزر انجام می دهد و نیز دستگاهی که برای انجام لیزر به کار می رود.

ماندگاری لیزر موهای زائد بیکینی

لازم به ذکر است که لیزر درمانی یک شیوه برای رفع موهای زائد می­باشد اما صددرصد و همیشگی نیست و فقط ۵۰ تا ۹۰ در صد از موهای زائد را نابود می کند؛ چرا که لیزر فقط فولیکول­های فعال ریشه مو را از بین می برد. لذا بعد از طی مدت زمانی ریشه‌هایی از مو که در حال استراحت بوده، مجدداً شروع به رشد می کنند.

بنابراین با انجام یک جلسه لیزر، موهای زائد از بین نمی روند و به چندین جلسه جهت رفع موهای زائد بیکینی نیاز است. تعداد جلسات لیزر موهای زائد بیکینی بین ۴ تا ۸ جلسه می باشد. البته امکان دارد یک یا دو سال دیگر مجدداً نیاز به انجام لیزر درمانی برای رفع موهای زائد باشد.

 

 

دکتر حامد منادی

متخصص پوست و مو

لیزر موهای زائدمقالات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *