میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

 میکرونیدلینگ

از روش های مختلفی می توان برای جوانسازی و بازسازی پوست استفاده کرد اما جوانسازی با میکرونیدلینگ از برترین و مناسب ترین شیوه ها در این زمینه است. چند سالی ست با توجه به تحقیقات و بررسی های انجام شده، این شیوۀ بسیار جدید و مفید ابداع شده و در عمل نیز به خوبی، مفید بودنش را اثبات کرده است.

 

میکرونیدلینگ
در جوانسازی با میکرونیدلینـگ با استفاده از سوزن هایی بسیار ظریف و ریز، هزاران بلکه میلیون ها سوراخ و منفذ در لایه های مختلف پوست «اپیدرم» و «درم» ایجاد می کنند. با این شیوه، سلول های پوستی را تحریک به کلاژن سازی و الاستین سازی می کنند که در جوانسازی و ترمیم پوست نقش دارند.
فیبروبلاست ها پس از ایجاد این منفذهای پوستی توسط سوزن ها، دست به کار شده و با انتشار فاکتورهای رشد، به شدت در جهت ترمیم و بازسازی و جوانسازی پوست حرکت می کنند. نتیجۀ چنین فعالیت هایی، جوانسازی با میکرونیدلینگ خواهد بود که اثرات آن بلافاصله پس از عمل مشخص خواهد شد.
بسیاری از افراد تمایل دارند از شیوه های مختلفی مانند لیزر نیز در جوانسازی، بازسازی و همچنین لایه برداری پوست خود استفاده کنند. این روش ها هم، به سبب نو بودن و کاملاً بروز بودن می توانند تاثیرات بسیار مثبتی بر پوست افراد داشته باشند اما جوانسازی با میکرونیدلینگ به سبب عمق نفوذ در لایه های پوستی و کمترین اثر منفی در آن می تواند از بهترین شیوه ها در جوانسازی باشد.

مزایای جوانسازی با میکرونیدلینگ

می توان این موارد را از برترین و مهم ترین مزایای جوانسازی با میکرونیدلینـگ دانست:
– دوران نقاهت بسیار کوتاهی دارد
– ضخامت اپیدرم را افزایش می دهد
– برای تمامی انواع پوست ها می توان از آن استفاده کرد
– سبب افزایش رشد کلاژن و الاستین با سرعتی باور نکردنی می شود
– دارای ریسک بسیار پایین PIH
– سوراخ های ایجاد شده در پوست با سرعت بسیار زیاد بهبود یافته و ترمیم خواهد شد.

اصولاً باید جوانسازی با میکرونیدلینگ را از برترین و سریع ترین راه های جوانسازی پوست دانست که با توجه به اثرات مثبت آن، طرفداران خاص و فراوان خود را دارد.

 

 

دکتر حامد منادی

متخصص پوست و مو

لیزر موهای زائد

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.