ژل های شستشوی صورت

ژل های شستشوی صورت

در این مقاله در رابطه با ژل های شستشوی صورت توضیحاتی ارائه می شود. دنیای ما پر از آلودگی و عوامل زیان آور برای پوست است. از صبح که روز خود را آغاز می ‌کنیم، صورتمان توسط ذراتی مثل گرد و خاک، سلول‌ های مرده پوست، باکتری، مواد آرایشی و چربی آلوده می شود. لذا یکی از مهم ترین مراحل مراقبت و سلامت پوست شستشو و پاکسازی مناسب صورت می باشد.

ژل های شستشوی صورت دکتر حامد منادیخواب شب فرصتی ایده آل برای ریکاوری پوست می باشد. پوست به طور معمول خودش را در شب ترمیم می کند؛ بدین جهت که جریان خون در پوست شب هنگام بیشتر است. باید گفت پوست صورت در طول روز بیشتر در معرض نور قرار دارد و سلولهای مرده و چربی بیشتری تولید می کند، ضمن اینکه آلودگی ها و ریزگردهای بسیاری روی پوست می نشیند.

چنانچه از لوازم آرایشی هم استفاده می کنید این آلودگی ‌ها منافذ پوست را مسدود می کند و باعث ایجاد اختلال در ترمیم و بازسازی پوست شما می شود.

فواید استفاده از ژل های شستشو

ژل های شستشوی صورت قطعاً میتوانند مناسب ترین جایگزین برای صابون باشند. این ژلها علاوه بر پاکسازی پوست، رطوبت آن را حفظ و تأمین می نمایند همچنین بر خلاف صابون، از ساختاری بسیار ملایم و سازگار با پوست برخوردار هستند.

لازم به ذکر است که استفاده از این پاک کننده ها نه تنها به پوست صدمه ای وارد نمیکند بلکه با ترکیبات ارزشمندی که در فرمول ساخت آن ها استفاده شده است، باعث لطافت، نرمی و حفظ رطوبت آن می شود.

پاک کننده ها با توجه به کاربردشان به محصولات گوناگونی تقسیم بندی می شوند که شما میتوانید محصول مورد نظر خود را طبق کاربرد آن و نوع پوست خود، انتخاب نمایید.

ژل های شستشوی صورت برای پاکسازی پوست‌ های دارای آکنه و چرب بسیار مناسب هستند. با استفاده از ژل های شستشو، علاوه بر از بین بردن چربی های اضافه و رفع آلودگی ها از روی پوست، می توان از خواص درمانی این پاک کننده ها نیز به منظور برطرف کردن جوش های صورت بهره جست؛ چرا که ژل های شستشو با غلظتی که دارند با سطح پوست تماس داشته و فرصت بیشتری دارند تا مواد مفید و ضد آکنه خود را به درون پوست منتقل نمایند.

 

دکتر حامد منادی

متخصص پوست و مو

مراقبت از پوستمقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *