کاشت ابرو


کاشت ابرو

کاشت ابرو یکی از بهترین و مؤثرترین شیوه های درمانی برای از بین بردن ایرادات ظاهری در ابروهای افرادی ست که ممکن است بر اثر عوامل مختلف محیطی یا ژنتیکی قسمتی از ابروهای خود را از دست داده باشند. برخی بیماری ها یا حتی جای زخم ها و شکستگی ابروها و همچنین دستکاری بیش از اندازۀ ابرو می تواند موهای ابرو را دچار ریزش مقطعی یا دائمی نماید.

 

کاشت ابرو

در چنین شرایطی بهترین راه حل کاشت ابرو است که می تواند مشکل را به صورت کامل رفع نماید. برای این کار می بایست حداقل ۱ سال از ریزش ابروها گذشته باشد یعنی بیمار و پزشک به این قطعیت رسیده باشند که دیگر موهای ابرو به هیچ عنوان به صورت طبیعی رشد نخواهند کرد پس باید به دنبال یک راه حل جایگزین و البته فوری برای رفع این مشکل بود.

برای انجام این کار نیز ابتدا شکل و فرم و طرح ابروها هر کدام به صورت جداگانه توسط پزشک متخصص طراحی شده و البته با همفکری خود بیمار، بهترین طرح ابرو که با چهرۀ فرد مطابقت داشته باشد برای کاشت ابرو طراحی می شود.

برای این کار پزشک می بایستی از تبحر بالایی برخوردار باشد چون قرار است عمل بسیار مهم کاشت ابرو انجام شود که اثرات آن برای همیشه باقی می ماند. پس از مشخص شدن طرح ابرو، جراح با دارویی که می تواند شما را به صورت موضعی دچار بیهوشی کند شروع به انجام ترمیم ابروها و کاشت آن می کند.

جراح در این عمل مهم، رشته های مو را از پشت سر یا قسمت های دیگر سر برداشته و در ابروها با فواصل منظم و در جهت های مناسبِ رشد موها می کارد. برای کاشتن و یا همان پیوند ابروها هم پزشک شکاف های کوچی و متعددی در ابروها ایجاد می کند تا بتواند موهای برداشته شده را داخل آنها قرار دهد و از آنها به عنوان گیره هایی محکم استفاده کند.

معمولاً در هر ابرو بین ۳۰۰ الی ۱۰۰۰ رشته مو کاشته می شود. کاشت ابرو را می توان با روش «پیوند واحد فولیکولار» (FUT) و یا روش «برداشت واحد فولیکولار» (FUE) در بالاترین سطح از کیفیت و ایمنی انجام داد.

 

کسانی که ابرو میکارند باید مداوم هرهفته ابروهایشان را کوتاه کنند، زیرا این ابروها از جنس موی سر میباشد و درحال بلندشدن است و مانند ابروی طبیعی نیست که تا حد مشخصی بلند شوند و رشد آنها متوقف بشود . باید این ابروها هرهفته کوتاه شود و از نوک موهای کاشته شده استفاده کنند.

این مو قابل رنگ کردن است و مانند موی سر که سفید میشود این مو هم ممکن است سفید شود ،و اصلاح این ابروها مانند ابروهای طبیعی مشکل خاصی ندارد.

 

دکتر حامد منادی

متخصص پوست و مو

 

کاشت ابرومقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *