کاشت مو


کاشت مو

یکی از مهم ترین فاکتور های زیبایی در زنان و مردان داشتن موهایی پر پشت و خوش حالت است. عده ای از افراد هستند که به دلایل متفاوتی از جمله وراثت ، هورمون و سن دچار کم مویی یا بی مویی سر شده اند و این عارضه روابط اجتماعی و کاری و … آنها را مختل کرده است. یکی از بهترین و موثرترین راههای درمان این عارضه در سال های اخیر کاشت مو یا پیوند مو می باشد. با استفاده از روش کاشت مو، این افراد می توانند اعتماد به نفس از دست رفته ی خود را مجددا به دست آورند.

 

کاشت مو

کاشت مو چیست؟

کاشت مو به صورت یک عمل سرپایی و بدون بیهوشی همراه با بی حسی موضعی بوده و شخص متقاضی کاشت مو در حین عمل هیچگونه دردی حاصل از موهای که روی سرش کاشته می شود را حس نمی کند. در کاشت مو پزشک متخصص قسمتی از موهای پرپشت که معمولا در پشت سر قرار دارد میبرد و به قسمت‌های بدون مو یا کم مو پیوند می‌زند یا گرافت می‌کند. اگر کاشت مو صحیح و به روش اصولی انجام شود موها شروع به رشد خواهند کرد دائمی هستند، حالت داده می‌شوند، به مراقبت خاصی نیاز ندارند و نمی‌ریزند.

انواع روش های کاشت مو

کاشت مو به روش FUT: این روش به چهار مرحله اصلی تقسیم می شود:

برداشت مو از ناحیه اهدا کننده، آماده سازی گرافت، ایجاد ناحیه دریافت کننده و قرار دادن گرافت.

کاشت مو به روش FIT: در این روش فولیکول های مو توسط ابزار خاصی به نام پانچ از محل دارای مو برداشته و به محل مورد نظر پیوند زده می شوند. در این روش از بخیه در محل برداشت خبری نیست و محل برداشت به سرعت در طی چند روز کاملا بهبود می یابد. این روش برای افرادی با موهای پشت سر مشکی، ضخیم و پرپشت پیشنهاد می شود.

کاشت مو به روش SUT: این روش کاشت مو بیشتر شبیه روش کاشت FIT است، برداشت و کاشت مو در این روش پانچ لیزری است. با پانچ لیزری فولیکول‌های مو به‌صورت گروهی یا دانه‌ای از بانک مو که معمولا پشت سر فرد است جدا و سپس فریز می‌شوند و درنهایت به نواحی کم‌مو و طاس انتقال می‌یابد.

کاشت مو به روش BHT : در چنین افرادی امکان برداشت مو از نواحی پشت سر وجود ندارد، از اینرو از تارهای مویی که در دیگر مناطق بدن وجود دارد، برداشت انجام می شود مانند قفسه سینه، کتف، ران، کمر و…

 

 

دکتر حامد منادی

متخصص پوست و مو

کاشت مومقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.