هزینه لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد : لیزر موهای زائد یکی از پربحث ترین و صد البته پر طرفدارترین شاخه های بهداشتی و البته زیبایی ست که چندین و چند سال است فراگیر شده و تقریباً تمامی اقشار جامعه از آن استفاده می کنند چون راه حلی کارآمد و بسیار مفید و راه خلاصی طولانی مدت از شر موهای زائد است. اما این شیوه هزینه هایی نیز دارد که این هزینه لیزر موهای زائد مورد بحث و توجه متقاضیان است.

هزینه لیزر موهای زائد

در نابود کردن موهای زائد هر نقطه ای از بدن، عوامل بسیاری نقش مؤثر و حتی منفی دارند. رنگ پوست فرد، نوع موها و ضخامت آن، وجود برخی بیماری های هورمونی که ممکن است اثر و ماندگاری لیزر را خنثی کند و… . در تمامی این موارد هزینه لیزر موهای زائد متفاوت و مختلف خواهد بود و از ۲۰ هزار تومان شروع و تا چند ۱۰۰ هزار تومان نیز خواهد رسید، این بستگی به شرایط بدنی فرد و نوع موهای زائد و همچنین جنس موی او خواهد داشت.

لیزر موهای زائدچیست؟

لیزر یک پرتو نوری است که ویژگی‌هایی خاصی دارد و میزان انرژی آن بسیار بالاست، لیزر درواقع یک دانش و فناوری است که بسته به کاربرد آن در موقعیت‌ها و صنعت‌های مختلف از آن استفاده می‌شود، لیزر برای موهای زائد به گونه‌ای طراحی شده که بدون آسیب رساندن به پوست بدن باعث حذف موقت و همیشگی موهای زائد شود.

نحوه اثرگذاری لیزر موهای زائد

در فرایند رفع موهای زائد نور لیزر هر چیزی که رنگ تیره داشته باشد را گرم کرده و می‌سوزاند. با گرم کردن و سوزاندن موهای تیره رنگ درون فولیکول مو به خود فولیکول مو نیز آسیب وارد می شود و از بین می‌رود. هر تار از موهای بدن شامل یک چرخه‌ی استراحت و رشد می شود. در مواقعی مشخص اکثر موهای بدن ما در فاز استراحت به سر می برند و تعداد اندکی از آن‌ها در فاز رشد هستند.

هزینه لیزر موهای زائد دکتر حامد منادی

چنانچه در حین لیزر، فولیکول مو در فاز استراحت باشد، اشعه لیزر تأثیری بر آن نخواهد داشت. به همین علت است که برای تکمیل فرایند رفع موهای زائد به چند جلسه درمان، با فواصل زمانی تعیین شده نیاز خواهید داشت. با هر جلسه لیزر تعدادی از فولیکول‌ های فعال مو سوزانده شده و نهایتاً بعد از طی مدت زمانی موهای زائد از بین می‌روند.

رشد مجدد موها پس از لیزر درمانی

حتی بعد از لیزر، موها گاهی به طور مجدد رشد می‌ کنند. امکان دارد جهت حفظ نتایج لیزر موهای زائد باز هم به انجام جلسات دوره ‌ای بلند مدتی نیاز داشته باشید. به عنوان مثال دوره رشد برای موهای زائد پا حدوداً ۱۲ ماه به طول می انجامد و موهای زائد زیر بغل در طول یک دوره ۵ ماهه روند رشد خود را کامل می‌ کنند.

مسئله هورمون های بدن از دیگر دلایلی است که انجام چند جلسه لیزر درمانی را جهت رسیدن به حداکثر اثر گذاری به یک امر ضروری تبدیل کرده است. مثلاً بیکینی و بالای لب ‌ها یا چانه بیش از سایر قسمت های بدن نظیر زیر بغل یا پاها تحت تأثیر هومون‌ های بدن هستند؛ یعنی ممکن است این نواحی به انجام جلسات بیشتری نیاز داشته باشند؛ چرا که به علت فعالیت های هورمونی در حین لیزر درمانی فعالیت موهای آن قسمت ها امکان دارد کمتر یا بیشتر از سایر نواحی بدن باشد.

ویژگی‌های لیزر موهای زائد

برای از بین بردن موهای زائد بدن روش‌های زیادی وجود دارد اما هیچکدام از این روش‌ها همیشگی و دائمی نیستند، در لیزر به جای این که موهای بدن مانند استفاده از ژیلت به صورت سطحی از بین بروند، یا مانند اپلاسیون از ریشه قطع شوند، فولیکول مو از بین می‌رود. در واقع لیزر باعث داغ شدن پیازهای مو می‌شود و زمانی‌که فولیکول مو آسیب ببیند رشد مو برای همیشه متوقف خواهد شد، استفاده از لیزر می‌تواند حدود هفتاد تا نود درصد موهای زائد را برای همیشه از بین ببرد، از جمله سایر ویژگی‌های لیزر موهای زائد می‌توان به اثر بخشی سریع و انجام راحت آن، عدم درد، شفاف شدن پوست و … اشاره کرد.

کاربرد لیزر موهای زائد

موهای زائد هر نقطه از بدن را به روش لیزر می‌توان از بین برد، اما برخی از قسمت‌های بدن مثل لیزر ناحیه بیکینی و تناسلی و لیزر موهای صورت در خانم‌ها شایع‌تر می‌باشد و در بین آقایان نیز لیزر موهای زیر بغل لیزر خط ریش و موهای کمر و پشت گردن رایج می‌باشد،  به‌طورکلی روش لیزر به‌قدری سریع و انعطاف‌پذیر عمل می‌کند که برای همه قسمت‌های بدن کاربرد دارد و همه قسمت‌های بدن را می‌توان در یک جلسه یک ساعته به‌طور کامل لیزر کرد.

 عوارض و خطرات لیزر موهای زائد در صورت

مهمترین خطری که در ارتباط با لیزر موهای زائد در صورت وجود دارد خطر آسیب دیدن چشم در هنگام انجام لیزر می‌باشد که اگر از لوازم برقی مناسب استفاده شود، احتمال آسیب دیدن چشم به صفر خواهد رسید، به طور کلی مهمترین عامل در پیشگیری از عوارض لیزر دوری از قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم است، بهتر است در کل دوره لیزر درمانی که حدود چند هفته تا چند ماه ممکن است طول بکشد، سعی کنید در معرض آفتاب مستقیم قرار نگیرید و همیشه از ضدآفتاب‌های با spf بالا استفاده کنید و هر دو ساعت ضد آفتاب خود را تجدید کنید، زیرا بعد از دوساعت جذب پوست می‌شود.

آیا ممکن است از لیزر جواب نگیریم؟

اگر شخصی دچار هیچ مشکل هورمونی نباشد و با استفاده از دستگاه های استاندارد لیزر موهای زائد و تحت نظر متخصص پوست این عمل را انجام دهد و دوره درمان خود را تکمیل نماید، این احتمال که جواب نگیرد به حداقل می رسد.

هزینه لیزر موهای زائد دکتر حامد منادیلذا انتخاب دستگاه لیزر اهمیت فراوانی دارد. بنابراین سه عامل در کسب نتیجه دلخواه و مطلوب اثرگذار می باشند که عبارتند از:

  • برطرف نمودن مشکلات هورمونی
  • انتخاب درست دستگاه لیزر موهای زائد
  • انتخاب درست درجه لیزر
  • تکمیل دوره درمان در موعد مقرر

به چه دلیل لیزر روی موهای سفید رنگ تأثیری ندارد؟

لیزر نوری تک رنگ و تک طول موج می باشد. در لیزر موهای زائد، معمولاً نور لیزر در رنگدانه ملانینی که در موها وجود دارد، جذب گشته و موجب نابودی سلول های سازنده مو می گردد و به همین علت است که هر اندازه موها مشکی تر و ضخیم تر باشد، دارای ملانین بیشتری بوده که نور لیزر را بهتر جذب نموده و آسان تر تخریب می شود.

با این وجود از آنجایی که ملانین در خود پوست نیز یافت می شود هر اندازه میزان آن کم تر باشد، یعنی بیمار دارای پوست روشن یا سفیدتری باشد، انرژی کم تری در پوست جذب می شود و احتمال سوختگی ناشی از لیزر مو به حداقل می رسد.

آیا استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد می‌ تواند مضراتی هم داشته باشد؟ چنانچه شخص آفتاب گرفته باشد احتمال دارد پوستش دچار سوختگی شود و جای آن لک ‌های سفیدی ایجاد گردد. (این سفیدی در اثر از بین رفتن تیرگی آفتاب گرفتن می باشد.) ضمناً اگر پس از لیزر توصیه های پزشک را جدی نگیرید و یا در صورت ایجاد زخم آن را دستکاری کنید و تاول ایجاد شود، امکان دارد جای آن اسکار باقی بماند. همچنین اگر شخصی که عمل لیزر انجام می دهد تخصص و مهارت کافی نداشته باشد و شرایط دستگاه را با توجه به رنگ پوست افراد به درستی تنظیم نکند، احتمال دارد این روش منجر به ایجاد تاول، لک و زخم شود.

آیا لیزر در نواحی زیر بغل و ژینتال اثرات سوئی روی غدد لنفاوی و باروری می گذارد؟

لیزر موهای زائد قدرت نفوذ چند میلی متر به پوست را داشته لذا هیچ اثر مخربی روی غدد لنفاوی و باروری نخواهد داشت و همچنین هیچ گونه اثر سوئی روی ارگانهای داخلی بدن نمی گذارد.

هزینه لیزر موهای زائد دکتر حامد منادی

 

تاریخچه لیزر درمانی به چه زمانی بر می گردد؟

انجام لیزر موهای زائد از سال ۱۹۹۶ مورد تأیید FDA قرار گرفته و امروزه به طور گسترده ای در تمامی کلینیک های زیبایی صورت می گیرد.

چه اقداماتی باید پیش از لیزر موهای زائد انجام شود؟

قبل از لیزر درمانی با پزشکتان مشورت نمایید تا بر اساس رنگ مو و نوع پوست شما، بهترین نوع دستگاه لیزر برای حذف موهای زائد را به شما معرفی کند.

توصیه می شود ناحیه تحت درمان را ۱۲ الی ۱۴ ساعت پیش از جلسه لیزر شیو کنید.

پیش از لیزر هر گونه کرم یا مواد آریشی را از روی قسمت مورد نظر، پاک کنید.

از آنجایی که پوستهای تیره نسبت به لیزر کردن حساس تر هستند توصیه می شود از برنزه کردن پیش از آن پرهیز نمایید.

قبل از اقدام به حذف موهای زائد از طریق لیزر، با پزشک خود در رابطه با قرص ها و مکمل هایی که مصرف می نمایید، مشورت کنید.

بعد از اتمام لیزر درمانی وجود چه علائمی طبیعی می باشد و جای نگرانی ندارد؟

تورم، خارش و قرمزی ناحیه تحت درمان طبیعی است و اغلب طی ۲ تا ۳ روز بهبود پیدا می کند، درجاتی از درد در حین انجام لیزر موهای زائد هم طبیعی است که این مشکل هم با استفاده از بی حس کننده های موضعی رفع می شود.

تعداد جلسات مورد نیاز برای کسب نتیجه مطلوب از لیزر موهای زائد چقدر است؟

تعداد جلسات مورد نیاز با توجه به رنگ پوست، نوع و ضخامت موها، وجود یا عدم وجود مشکل هورمونی و ناحیه تحت درمان تعیین خواهد شد.

لازم به ذکر است ریزش موهای لیزر شده پس از پایان یافتن جلسه لیزر ۲ الی ۳ هفته زمان می برد که می بایست از دست کاری کردن موها در این دوره جلوگیری شود.

آیا احتمال سوختگی پوست پس از لیزر موهای زائد وجود دارد؟

بعد از انجام لیزر، ایجاد تورم و قرمزی پوست امری طبیعی است که پس از طی چند روز خود به خود برطرف می شود ولیکن در موارد بسیار نادری شخص دچار تاول یا سوختگی های خفیف میشود. چنانچه لیزر موهای زائد به وسیله فردی بی تجربه که تخصصی در زمینه پوست و مو ندارد صورت گیرد احتمال ایجاد عوارضی نظیر تاول زدن، سوختگی خفیف و باقی ماندن رد سوختگی روی پوست وجود دارد. ولی با انجام لیزر توسط پزشک متخصص مجرب و باتجربه هیچ آسیب یا عوارضی ایجاد نخواهد شد.

تأثیر نوع دستگاه لیزر در هزینه لیزر موهای زائد

انواع دستگاه های لیزر موهای زائد که در بازار عرضه می شوند بسیار متنوع می باشند و هر یک دارای ویژگی های خاصی هستند. بنابراین هر چه دستگاه لیزر موهای زائد  برند قدرتمندی داشته باشد تعداد شات هایی که به کار می رود طبیعتاً شامل هزینه های بالایی خواهد بود. ضمناً دستگاه های قدرتمند، نسبت به دیگر دستگاه ها مؤثرتر عمل می کنند. شایان ذکر است علت دیگر هزینه بسیار بالای لیزر با این نوع دستگاه ها نیز نگهداری و تعویض زود به زود فاش لامپ دستگاه ها است.

هزینه لیزر موهای زائد دکتر حامد منادیلذا می توان گفت در کنار تمامی مواردی که هزینه را مشخص می کند، نوع دستگاهی که قرار است توسط آن، نابودی و حذف موهای زائد انجام شود نیز بسیار مؤثر خواهد بود. برخی دستگاه ها با توجه به جدید بودن و کاملاً بروز بودن، قاعدتاً دارای هزینۀ نگهداری بیشتری هستند مانند دستگاه «جنتل مکس پرو» که توسط شرکت بزرگ و جهانیِ« کندلا » ساخته شده است و در مراکز معتبر و برتر سراسر جهان از این دستگاه استفاده می شود و البته در کشور خودمان هم این دستگاه در برخی کلینیک های زیبایی موجود است.

دستگاه جنتل مکس پرو دکتر حامد منادی

این دستگاه با توجه به خاص بودن و عملکرد بسیار بهتر و بیشترش، هم قیمت بسیار بالاتری دارد و هم هزینۀ نگهداری آن تقریباً در حدود ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان در سال است. خب در چنین شرایطی قطعاً اگر کسی بخواهد با این دستگاه جدید که درد و گرمای کمتری هم در ناحیۀ مورد نظر ایجاد می کند انجام دهد باید هزینه لیزر موهای زائد بیشتری تقبل نماید. البته برخی دستگاه های خوب اروپایی هم وجود دارند که قیمتشان به مراتب پایینتر از این دستگاه است درنتیجه هزینه لیزر موهای زائد با آنها کمتر خواهد شد.

نقش تعداد جلسات لیزر در تعیین هزینه لیزر موهای زائد : همان طور که می دانیم یکی از موارد مهم در تعیین هزینه لیزر موهای زائد مهارت و تجربه پزشک متخصص و نوع دستگاه مورد استفاده می باشد که آن را انتخاب نموده ایم . ولیکن دستگاه فقط یکی از فاکتورهای مهم تعیین هزینه لیزر موهای زائد می باشد؛ باید گفت رنگ موها و رنگ پوست افراد نیز در هزینه لیزر بسیار اثرگذار است؛ بدین جهت که موهای روشن و پوست های تیره به تعداد جلسات بیشتری (هزینه بیشتر) نیاز دارند و هر چه پوست روشن تر و موها تیره تر باشند نتیجه نهایی مطلوب تر و به تعداد جلسات کمتری (هزینه کمتر) نیاز خواهد بود.

در نتیجه نوع موهای زائد و تعداد جلساتی که باید برای لیزر مراجعه شود نیز به شدت در هزینۀ نهایی مؤثر است. به عنوان مثال اگر موهای زائد زیر چانۀ شما در حد نرمال باشد در ۳ تا ۴ جلسه قابل رفع است و هزینه ای بین ۵۰ تا ۱۵۰ هزار تومان، با توجه به کلینیک مورد نظر هزینه خواهد داشت.

علت اختلاف هزینه لیزرموهای زائد قسمت های گوناگون بدن چیست؟ در لیزر موهای زائد بعضی ازعوامل در تعیین قیمت لیزر موهای زائد دخیل هستند. از جمله این عوامل می توان به مواردی نظیر رنگ پوست، رنگ مو، ضخامت مو، حساسیت پوست، دستگاه لیزر مورد استفاده و وسعت ناحیه مو اشاره نمود. بنابراین علت مهم وجود اختلاف قیمت بعضی از قسمت های بدن نیز همین است. به عنوان مثال لیزر قسمت بیکینی به مراتب هزینه بالاتری را نسبت به لیزر موهای زیر بغل شامل می شود؛ بدین جهت که هم وسعت زیادی داشته و هم دچار حساسیت بالایی می باشد .

عوامل مؤثر بر هزینه­­ لیزر موهای زائد

طبق توضیحاتی که ارائه شد می توان گفت وسعت ناحیه تحت درمان و شیوه ای که برای لیزر موهای زائد استفاده می شود، بر هزینه درمان اثرگذار می باشد. اغلب، نواحی کوچکتر تحت درمان مثل بیکینی و صورت، هزینه کمتری دارند. این در حالی است که هزینه درمان نواحی بزرگتر بدن مثل پاها و پشت، بیشتر خواهد بود.

هزینه لیزر موهای زائد دکتر حامد منادیزمانی که تصمیم به لیزر موهای زائد گرفتید، لازم است به خاطر داشته باشید طول مدت درمان متفاوت می باشد، و بیشتر بیماران جهت کاهش دائمی رشد موهای زائد در پاها، صورت، بازوها، پشت، بیکینی و دیگر نواحی بدن به ۴ تا ۶ جلسه نیاز خواهند داشت.

سخن پایانی

هزینه لیزر موهای زائد به طور کلی به تعداد جلسات و بخش‌هایی از بدن که لیزر شده است بستگی دارد و همچنین نوع دستگاه استفاده شده نیز در قیمت لیزر تاثیر گذار خواهدبود، هزینه‌های لیزر موهای زائد شاید در ابتدا نسبت به روش‌های حذف موهای زائد زیاد به نظر بیاید اما با توجه به اثرات آن در بلند مدت مقرون به صرفه خواهد بود.

 

دکتر حامد منادی

متخصص پوست و مو

 

 

لیزر موهای زائدمقالات

12 کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.