مزایای لیزر موهای زائد


مزایای لیزر موهای زائد

 همواره یکی از دغدغه‌های انسان‌ها در طول زندگی از بین بردن موهای زائد بدن می‌باشد، زیرا وجود این موها علاوه بر این که باعث می‌شود بهداشت فردی به خطر بیفتد، می‌تواند موجب خراب کردن زیبایی ظاهری بدن نیز شود، برای از بین بردن موهای زائد روش‌های زیادی وجود دارد، استفاده از لیزر یکی از بهترین روش‌ها می‌باشد که متناسب با جنس پوست و مو انجام می‌شود، در این مطلب قصد داریم به مزایای لیزر موهای زائد بپردازیم.

 

مزایای لیزر موهای زائددرد کم

 بعضی از روش‌های از بین بردن موهای زائد مثل موم یا وکس درد بسیار زیادی دارد، ولی درد ناشی از لیزر بسیار اندک است که  از این بابت خیالتان می‌تواند کاملا راحت باشد، علی رغم درد کم لیزر برای کمتر شدن درد قبل و بعد از لیزر یک سری بی‌حس کننده‌هایی به پوست تزریق می‌شود که میزان درد را کمتر و کمتر می‌کند.

 قابل استفاده برای تمام بدن

 یکی دیگر از مزایای لیزر این است که برای تمام نقاط بدن قابل استفاده است و حتی  نقاط غیر قابل دسترس نیز به راحتی می‌توانند لیزر شوند، ولی سایر روش‌ها این امکان را نمی‌دهد که بتوانید نقاط غیر قابل دسترس را به راحتی شیو کنید.

 صرفه‌جویی در هزینه‌ها

 هزینه‌های همیشگی کرم‌های موبر، ریش تراش، موم، وکس، پودرهای موبر و غیره با  انجام لیزر از بین خواهد رفت، در ابتدا شاید هزینه‌های لیزر زیاد به نظر برسد، اما همیشگی نیست زیرا شما می‌توانید با انجام چند جلسه لیزر برای همیشه از شر موهای زاید خود راحت شوید، اما در سایر روش‌ها هزینه‌ها همیشگی هستند و باید هر بار بعد از تمام شدن دوباره خریداری شوند.

 از بین بردن موهای زیر پوستی

موهای زیر پوستی یکی از مشکلات شایع پوستی به شمار می‌رود که باعث می‌شوند  پوست جوش بزند و یا خارش داشته باشد و قرمز شود،  لیزر باعث می‌شود که با از بین رفتن فولیکول‌ها، موهای زیر پوستی از بین برود.

 اثر گذاری موثر و فراوان

لیزر کردن  موثرترین راه برای از بین بردن موهای زائد بدن است، چون به جای این که موها را از سطح پوست قطع کند یا از ریشه بیرون بیاورد، فولیکول مو را از بین می‌برد که همین امر باعث می‌شود ماندگاری بسیار بالایی داشته باشد.

جمع بندی

به طور کلی از بین بردن موهای زائد بدن با لیزر مزایای زیادی دارد که علاوه بر موارد ذکر شده می‌توان به مواردی مثل شفاف‌تر شدن و نرم شدن پوست، کاهش تحریک پوست، کاهش موهای در حال رشد، صرفه‌جویی در زمان و غیره نیز اشاره کرد.

 

دکتر حامد منادی

متخصص پوست و مو

لیزر موهای زائدمقالات

2 کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.