مزوتراپی مو

مزوتراپی مو

قصد داریم در این مقاله در خصوص مزوتراپی مو توضیحاتی ارائه نماییم. ریزش مو مشکلی است که در اشخاص بالای ۲۲ سال روی می دهد که ۸۵ درصد آنان را آقایان تشکیل داده اند.

ریزش مو ممکن است تحت تأثیرعوامل اساسی مانند عوامل ژنتیکی و ارثی، بیماری، اضطراب، مشکلات روحی و … رخ دهد. همچنین عوامل فیزیکی همچون مواد دکلره و رنگ کننده های شیمیایی، حالت دهنده های الکتریکی(اتومو، سشوار و غیره)، شستن نا مناسب موها ( شستشوی بیش از اندازه موها با استفاده ازشامپوهای بی کیفیت و نامناسب با جنس مو که شیمیایی، دارای الکل یا سولفات می باشند، محکم بستن موها و استفاده از برس های نامناسب ( پیچی، خشن و گرد )، مصرف نرم کننده هایی که حاوی ترکیبات سیلکون هستند)، مصرف کرم و ماسک های نامناسب شیمیایی به جای انواع طبیعی وغیره می تواند از دیگر دلایل ریزش مو باشد.

دلایل ضعیف شدن موها

موهای ضعیف در واقع همان موهای نازک، پژمرده و سست می باشد. دوشاخه شدن انتهای موها، چربی بسیار زیاد و یا خشکی بی نهایت موها از علائم موی ضعیف است.
دلیل داشتن موهای ضعیف معمولاً ارثی می باشد و برخی اوقات علت هورمونی دارد. عواملی همچون زایمان، استرس، پیروی از برنامه ی غذایی نامناسب، مصرف بعضی از داروها و یا عفونت های پوست سر موجب ضعیف شدن مو می شوند.

در صورتی که مو ضعیف می شود و یا نشانه های آن را دارد می توان از شیوه های تقویتی مو استفاده نمود. در ذیل به شرح این روش های تقویتی مو می پردازیم.

مزوتراپی مو چیست؟

در پاسخ به این پرسش که مزوتراپی چیست باید گفت که مو برای سالم ماندن به مواد مغذی و ویتامین نیازمند است. بعضی اوقات امکان دارد ویتامین مورد نیاز جهت تغذیه مو و پوست در بدن تحت تأثیرعوامل مختلفی تأمین نشود و یا به شدت افت کند. بنابراین مو دیگر تغذیه لازم خود را جهت رشد و سالم ماندن ندارد.

شخص بعد از اینکه دچار ریزش مو شد در پی یافتن دلیل اصلی و سپس درمان آن خواهد بود. یکی از شیوه هایی که این کمبودها را رفع می نماید مزوتراپی مو می باشد. مزوتراپی مو در حقیقت یک شیوه درمانی وغیر جراحی مدرن است که در دنیای زیبایی و پزشکی یکی از پر کاربرد ترین روش ها بوده. رویش و رشد موها با این روش تقویتی، بسیار سریع صورت می پذیرد.

در مزوتراپی مو شیوه درمان به صورت ریز تزریق در لایه زیر پوست و در سطح سر(اپیدرم) صورت می گیرد .محلول تزریقی شامل انواع ویتامین ها، تقویت کننده ها و سایر داروهایی می باشد که می بایست حتماً به وسیله پزشک تجویز و تزریق صورت پذیرد .
مزوتراپی مو برای اشخاصی انجام می شود که دارای موهای پراکنده ای هستند و تمام موهای سرشان کم پشت شده است. مزوتراپی باعث افزایش گردش خون در سطح پوست، تحریک کلاژن هایی که به خواب رفته اند، افزایش ضخامت مو و تقویت موها می شود.

فواید روش مزوتراپی

از فواید مزوتراپی مو می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • براق و لطیف کردن مجدد موها
  • روش درمانی بدون بیهوشی، سرپایی، روش غیرتهاجمی و غیرجراحی
  • رشد مجدد موها، کاهش ریزش، آب‌رسانی به زیر پوست سر و افزایش گردش خون در ناحیه درمان
  • حفاظت در مقابل عوامل اکسید کننده
  • تأمین مواد مفید برای فولیکول‌های مو و لایه درم و زیرین پوست
  • کاهش شوره سر

دکتر حامد منادی

متخصص پوست و مو

کاشت مومقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *