هایفوتراپی

هایفوتراپی

امواج پرقدرت مافوق صوت متمرکز یا هایفوتراپی (HIFH) جهت استحکام و لیفت پوست گردن و صورت کاربرد فراوانی دارد. این روش درمانی بدون نیاز به عمل جراحی، یک روش مفید و ایمن به منظور رفع افتادگی پوست و سایر مشکلات زیبایی به شمار می آید.

هایفوتراپی دکتر حامد منادی

هایفو یک تکنیک نوین غیر تهاجمی و غیر جراحی می باشد که در آن از امواج مافوق متمرکز و فرآیند بهبود طبیعی پوست جهت بالاکشیدن یا لیفت صورت و سفت کردن افتادگی پوست در قسمت های گردن، ابرو، زیر چانه، و حتی بالای سینه بیمار استفاده می شود.

نحوه انجام هایفوتراپی

در ابتدا پوست به خوبی شستشو داده می شود؛ سپس پزشک از ژل اولتراسوند برای گردن و صورت بیمار استفاده می نماید. آنگاه دسته هایفو روی پوست شخص قرار داده می شود و سر می خورد. این دسته انرژی اولتراسوند را به پوست انتقال داده و موجب تحریک سلول های پوست می شود تا تولید کلاژن کنند. از این طریق ترمیم، بهبود و جوانسازی بافت های پوست امکان پذیر خواهد بود.

پزشک طبق شرایط پوست بیمار، در دستگاه میزان عمق نفوذ به پوست را تنظیم می نماید. زمان انجام این روش درمانی ممکن است شخص زیر پوست خود احساس سوزش یا گرما کند. بدین جهت می توان برای راحتی بیمار از داروی بی حسی استفاده نمود. در هر صورت این روش برای بیمار درد غیر قابل تحملی به همراه نخواهد داشت. جلسه درمان هایفوتراپی بین ۳۰ الی ۶۰ دقیقه زمان نیاز دارد که این مدت نیز بسته به مشکلات پوست افراد متفاوت است.

نتایج درمان

در این روش درمانی نیاز به استراحت خاصی نیست و افراد می توانند بلافاصله بعد از درمان به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند. تولید کلاژن بعد از یک جلسه درمانی شروع می شود و اثرات هایفوتراپی روی پوست در طی ماه های آینده مشاهده خواهد شد.

تعداد جلسات لازم

معمولاً افراد تنها به یک جلسه درمان  نیاز دارند. نتایج هایفوتراپی در طی ۲ الی ۳ ماه یا حتی ۶ ماه بعد از درمان روی پوست مشاهده می شود. بعد از انجام هایفو بدن به کلاژن سازی برای مدت بیش از یک سال ادامه خواهد داد. بعد از طی این مدت، امکان دارد فرد به تکرار هایفوتراپی نیاز داشته باشد.

مزایا

  • لیفت پوست بدون نیاز به عمل جراحی
  • کاهش آثار چین و چروک های پوست
  • رفع تیرگی و گودی زیر چشم
  • بازسازی و سفت کردن پوست گردن و صورت

ممکن است بعد از درمان افراد با مقداری تورم و قرمزی مواجه شوند و نیز اندکی احساس سوزش آنها را اذیت کند. شایان ذکر است این علائم طی مدت زمان کوتاهی رفع می شود. هایفوتراپی می تواند ظاهر پوست شما را به طور طبیعی و بدون هیچ خطری استحکام بخشیده و به مرور آن را جوان و شاداب کند.

 

 

دکتر حامد منادی

متخصص پوست و مو

جوانسازی پوستمقالات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *