بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی

در این مقاله لازم دانستیم به بحث پیرامون بوتاکس پیشانی بپردازیم. عوامل مختلفی در بروز چین و چروک های پیشانی و خطوط اخم اثرگذارند. با افزایش سن ابروها دچار افتادگی می شوند آنگاه عضلات پیشانی با انقباضشان سعی می ‌کنند تا افتادگی ابروها را جبران نموده و آن را به طرف بالا بکشند.

بوتاکس پیشانی دکتر حامد منادی

 

این انقباض ماهیچه‌های پیشانی به تدریج موجب بروز خطوط و چین و چروک روی آن می‌شود. امروزه بسیاری از افراد برای رفع این چین و چروک ها از روش تزریق بوتاکس پیشانی استفاده می نمایند.

مزایا

بوتاکس پیشانی، خطوط اخم و چین و چروک ها را برطرف می نماید و موجب جوانسازی و شادابی پوست می شود. بوتاکس پیشانی یک روش مناسب و یا راز زیبایی می باشد که باعث بهبودی ظاهر افراد می شود. هم اکنون در میان بسیاری از افراد تزریق بوتاکس بسیار رایج شده است.

این شیوه به صورت طبیعی برای درمان و رفع چین و چروک های پیشانی و جوانسازی صورت مورد استفاده قرار می گیرد و اغلب نتیجه ای رضایت بخش و مورد انتظار برای بیماران در بر دارد. بوتاکس پیشانی به جراحی و بی حسی نیازی ندارد. بعد از تزریق شخص به استراحت نیازی نداشته و می‌تواند به سرعت به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازد.

بعد از تزریق بوتاکس

تا چند ساعت بعد از تزریق بوتاکس پیشانی می بایست از خوابیدن و یا ماساژ دادن پیشانی پرهیز نمایید؛ چرا که این امر موجب جابه‌جایی بوتاکس به طرف پلک بالایی می شود، در این صورت فرد در پلک خود احساس سنگینی می کند و یا حتی ممکن است دچار افتادگی پلک شود.

بعضی از افراد پس از تزریق بوتاکس پیشانی دچار سردرد می‌شوند که در اینصورت برای تسکین سردرد می توان از مسکن هایی نظیر استامینوفن استفاده نمود. امکان دارد پوست شخص در ناحیه تحت درمان اندکی دچار کبودی شود که این کبودی معمولاً با گذشت چند روز رفع خواهد شد.

اثرات تزریق بوتاکس پس از طی ۳ تا ۱۰ روز به طور کامل مشخص می شود و نتیجه‌ی آن بر اساس میزان بوتاکس تزریقی و فیزیولوژی شخص بین ۳ تا ۶ ماه ماندگاری خواهد داشت. بعد از طی این مدت ماهیچه عملکرد خود را مجدداً باز یافته در نتیجه چین و چروک ها به طور مجدد روی پوست نمایان می‌شوند و نیاز به تزریق دوباره خواهند داشت.

اما به این دلیل که بعد از هر مرتبه تزریق بوتاکس پیشانی ماهیچه‌ها منقبض می شوند چین و چروک های پوستی به تدریج کاهش یافته و کم عمق‌تر می شوند. معمولاً در اولین سال تزریق بوتاکس فرد باید هر ۳ تا ۴ ماه یک بار به طور مجدد تزریق انجام دهد. بعد از این فواصل بین تزریق‌ها به ۴ تا ۶ ماه افزایش پیدا می کند.

 

دکتر حامد منادی

متخصص پوست و مو

بوتاکسمقالات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *