همه چیز درباره لیزر موهای زائد

همه چیز درباره لیزر موهای زائد

همه چیز درباره لیزر موهای زائد : چرا بعضی از افراد که لیزر موهای زائد انجام می دهند از برگشت موها نالان هستند با این که گفته می شود اثرات لیزر دائمی است؟

همه چیز درباره لیزر موهای زائد دکتر حامد منادیمهم ترین نکته ای که در خصوص لیزر موهای زائد مطرح میشود دستگاهی است که با کمک آن عمل لیزر انجام میشود. لازم به ذکر است که بعضی دستگاه های کم کیفیت که با هزینه های کمتری هم عمل لیزر را انجام میدهند علاوه بر تأثیر کم تر موجب بروز عوارض پوستی نیز میشوند؛ لذا مبلغی که قرار است برای این کار پرداخت شود باید مدیریت شده و برای دستگاهی در نظر گرفته شود که واقعاً قابلیت کار را داشته و مهم تر از آن مورد تأیید FDA قرار گرفته باشد.

مسئله بعدی بکارگیری از آی پی ال ها می باشد که بعنوان لیزر شناخته میشوند اما اثری به مراتب کم تر از دستگاه های لیزر موهای زائد دارند و این امر موجب برگشت موها می گردد، این دستگاه فقط قادر است موها را ضعیف کند و رشد آن ها را به تعویق اندازد.

اقدامات لازم پیش از لیزر موهای زائد

توجه کنید که حداقل ۴ تا ۶ هفته پیش از لیزر برنزه نکرده باشید چرا که هم سبب بروز عوارض می شود و هم نتیجه لیزر را تحت تأثیر قرار می دهد، استفاده از روش اپیلاسیون حداقل از دو هفته قبل از لیزر درمانی ممنوع می باشد.

روز قبل از درمان موهای خود را شیو کنید، در صورتی که دچار بیماری خاصی هستید و یا دارویی مصرف می نمایید از قبل به پزشک خود اطلاع دهید.

اقدامات لازم بعد از لیزر موهای زائد

  • توصیه می شود از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید. در مقابل لامپ های مهتابی قرار نگیرید چرا که شبیه به نور خورشید دارای اشعه فرابنفش می باشند و همچنین تا ۷۲ ساعت در مقابل آفتاب قرار نگیرید.
  • استفاده از کرم های مرطوب کننده و ترمیم کننده به منظور رفع مختصر قرمزی پس از لیزر درمانی

 

دکتر حامد منادی

متخصص پوست و مو

لیزر موهای زائدمقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *