نکاتی در خصوص لیزر موهای زائد

نکاتی در خصوص لیزر موهای زائد

در این مقاله به نکاتی در خصوص لیزر موهای زائد اشاره شده است. در دنیای امروزی لیزر موهای زائد به یکی از پرطرفدارترین شیوه های رفع موهای نامطلوب بدن مبدل گشته است.

 

نکاتی در خصوص لیزر موهای زائد دکتر حامد منادی

هر چند انجمن متخصصان پوست آمریکا به این نتیجه رسیده اند که تمامی موهای زائد تحت تأثیر لیزر از بین نمی روند چراکه بعضی از آنها نسبت به درمان با لیزر از خود مقاومت نشان داده و بعضی دیگر هم توانایی رشد مجدد بعد از لیزر را دارند.

متخصصان این انجمن معتقدند که در بهترین حالت ممکن نیز امکان برگشت و رشد مجدد تقریباً ۲۰ الی ۳۰ درصد از موهای لیزرشده وجود خواهد داشت. در ذیل به نکاتی در خصوص با لیزر موهای زائد اشاره شده است.

 

دوری از آفتاب

از جمله نکاتی در خصوص لیزر موهای زائد این است که حداقل ۴ هفته پیش از شروع درمان نبایست در معرض شدید نور خورشید قرار گرفت و این به این معناست که برنزه کردن و حمام آفتاب ممنوع می باشد. اغلب اشخاص در فصل های  زمستان و پاییز و حتی بهار به رفع موهای زائد خود به وسیله ی  لیزر اقدام می کنند تا بتوانند در تابستان از داشتن پوستی لطیف و نرم لذت بیشتری ببرند.

شیو کردن

در صورتی که به تازگی از وکس و اپیلاسیون استفاده نموده اید، فعلا نمی‌توانید به سراغ لیزر موهای زائد خود بروید؛ لیزر به وجود فولیکول نیاز خواهد داشت و از آنجایی که اپیلاسیون و وکس، مو را از ریشه اصلاح می کند فولیکول مو را از بین می‌برد. توصیه می شود ۲۴ ساعت پیش از انجام لیزر، بدن خود را با استفاده از تیغ اصلاح نمایید.

نوع پوست

نتیجه گیری از رفع موهای زائد با استفاده از لیزر به جنس موی بدن و رنگ پوست شما بستگی دارد. به همین دلیل در جلسه اول، پزشک معالج شما نوع آن را تشخیص خواهد داد  تا در طی درمان نتیجه قابل قبولی را بگیرد.

تعداد جلسات لازم

شایان توجه است که برای رسیدن به نتیجه ایده ال حداقل به ۶ جلسه لیزر درمانی نیاز خواهید داشت.

مشاهده نتیجه لیزر پس از گذشت مدتی

برخی از اشخاص صبر و بردباری بسیار کمی دارند. چرا که در جلسات اول نتایج دلخواه خود را احساس نخواهید کرد ولی پس از طی مدت ۳ ماه بعد از انجام لیزر موهای زائد از بین خوهند رفت.

رنگ موها و پوست

جالب است بدانید که موهای تیره نسبت به لیزر بهتر پاسخ می‌دهند و بسیار سریع تحت تاثیر قرار می گیرند ولی موهای روشن مانند رنگ های بلوند، خاکستری، قرمز و قهوه‌ای کمی دیرتر و دشوارتر تحت تأثیر لیزر قرار می گیرند. ضمن اینکه پوست‌های روشن نسبت به پوست‌های تیره بهتر و سریع تر به لیزر پاسخ می دهند.

استفاده از کرم های ضدآفتاب

توصیه می شود روی قسمت ‎هایی از بدن که در معرض نور خورشید  قرار دارند کرم ضدآفتاب آغشته نمایید چراکه پوست شما پس از انجام لیزر بسیار حساس شده و اشعه ماورا بنفش خورشید را بیشتر به خود جذب نموده و دچار سوختگی می‌شود.

مراقبت های بعد از لیزر

۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از انجام لیزر بهتر است از مواد آرایشی، اسپری و عطر استفاده ننمایید ضمن اینکه تا یک هفته پس از درمان با استفاده از لیزر، استحمام با آب داغ مممنوع می باشد.

دکتر حامد منادی

متخصص پوست و مو

 

لیزر موهای زائدمقالات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *